Licznik

294045
DziśDziś3
WczorajWczoraj741
W tym tygodniuW tym tygodniu2267
W tym miesiącuW tym miesiącu13708
RazemRazem294045

Kościół pod wezwaniem św. Gotarda

pol10_8.jpg

Duszpasterze

 

Nasi duszpasterze

Ks. prałat dr Andrzej Latoń - proboszcz parafii św. Gotarda w Kaliszu

Ksiądz prałat dr Andrzej Latoń święcenia kapłańskie przyjął w 1987 roku we Włocławku. W 2012 roku został ustanowiony wikariuszem generalnym diecezji kaliskiej. 6 maja 2015 roku został mianowany przez biskupa Edwarda Janiaka proboszczem parafii p.w. św. Gotarda.

Ksiądz Prałat jest  kapelanem  Jego Świątobliwości, kan. grem. kap. kol., Prezes Polskiego Studium Józefologicznego w Kaliszu, Dyrektor Centrum Józefologicznego w Kaliszu, członek Rady Kapłańskiej  

 

 

 Ks. Michał Będzieszak - urodzony w 1981 r. w Ostrowie Wielkopolskim. Pochodzi z parafii p.w. Podwyższenia Krzyża św. w Raszkowie. W roku 2000 wstąpił do seminarium duchownego w Kaliszu. Posługę diakona pełnił w parafii p.w. bł. Michała Kozala w Kaliszu. Święcenia kapłańskie otrzymał w roku 2006. Jako neoprezbiter został skierowany do parafii p. w. św. Jadwigi Śląskiej w Kobylej Górze (2006 - 2009). Od lipca 2009 w parafii p. w. św. Gotarda.

 

Ks. Witold Kałmucki urodził się 8 października 1979r. w Jarocinie. Jego rodzinna miejscowość to Witaszyce. Tam też uczęszczał do szkoły podstawowej, którą ukończył w 1994 roku. W czwartej klasie został ministrantem w parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Witaszycach. W roku 1998 ukończył Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Jarocinie. Do Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu wstąpił w 1999r. Posługę diakona pełnił w parafii p.w. św. Mikołaja w Kaliszu. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk J.E. Ks. Bpa Stanisława Napierały 28 maja 2005 roku. Pierwszą parafią, w której podjął posługę duszpasterską była parafia p.w. Chrystusa Króla w Jarocinie. Po czterech latach został skierowany do parafii p.w. Św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie. Tam również posługiwał przez cztery lata. Od 1 lipca 2013 roku jest  wikariuszem w parafii św. Gotarda w Kaliszu.

 


Z parafii pochodzą kapłani:
Ks. Światły Piotr, Ks. Nowacki Arkadiusz, Ks. Kucharski Ryszard, Ks. Piotrowski Jakub, ks. Karolak Grzegorz, Ks. Machowicz Waldemar, Ks. Kałużny Tadeusz, Ks. Przybyła Andrzej